Garnitur a okazja

Garnitur to oficjalny strój, który panowie wkładają na różne okazje. W zależności od sytuacji można jednak pozwolić sobie na nieco ekstrawagancji w wyborze garnituru.

W sytuacjach oficjalnych

W sytuacjach oficjalnych takich jak spotkania biznesowe, oficjalne przyjęcia i kolacje wskazane są garnitury stonowane. W ciemnych kolorach, bez finezyjnych ozdobników. Podczas spotkać biznesowych często polecane są garnitury granatowe, bowiem według badań, kolor ten wzbudza zaufanie w rozmówcach. Wybierając garnitury warto także zapoznać się z ich różnymi krojami i dobrać taki, który będzie odpowiedni do sylwetki, można to zrobić między innymi w sklepie firmowym Garnitury Ewtex Gdynia, Centrum Riviera. W tym miejscu warto dodać, że w trakcie oficjalnych przyjęć i kolacji, podczas których obowiązuje strój wieczorowy, należy włożyć smoking lub frak. To jedna z tych nielicznych, a obecnie chyba jedyna sytuacja, w której garnitury jest nie jest wystarczająco eleganckim odzieniem.

Na uroczyste kolacje, do teatru i opery

W trakcie mniej oficjalnych uroczystości, takich jak kolacje, wizyta w operze czy teatrze garnitur sprawdzi się idealnie. Ponieważ są to wydarzenia, które mają miejsce raczej wieczorami, preferowane są tutaj także ciemne kolory garniturów. Jednak w tej sytuacji panowie mogą pozwolić sobie na nieco ekstrawagancji i dobrać do garnituru jakiś mniej zobowiązujący krawat, czy pozwolić sobie na garnitur w desenie.

Na wesela i latem

Wybierając garnitur na własne wesele panowie mają dość dużą dowolność kolorystyczną, choć najczęściej spotykane są czarne, granatowe oraz białe garnitury dla pana młodego. Natomiast wybierając się na wesele jako gość, a zwłaszcza latem panowie mogą postawić na jasne kolory garniturów, na szalone wręcz wzory i desenie. W takiej sytuacji garnitur może być bardzo nietypowy, bo choć sytuacja także jest oficjalna, to jednak nie jest ona formalna, więc nic nie stoi na przeszkodzie by nieco zaszaleć ze swoim lookiem, choć wszystko zależy od charakteru i osobowości noszącego garnitur mężczyzny.