Pasek parciany, czyli jak dobrać pasek do stylizacji

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że pasek to podstawowy element męskiej stylizacji. Nie da się ukryć, że spodnie z paskiem wyglądają o niebo lepiej aniżeli te, które są go pozbawione. Oczywiście na zapotrzebowanie rynku odpowiedzieli również i sami producenci. Tym samym obecnie w sklepach wszelkich pasków mamy naprawdę mnóstwo, dzięki czemu dobór odpowiedniego w zależności od swojej stylizacji żadnym problemem być nie powinien. Nie jest również tajemnicą, że oprócz pasków skórzanych, które w dalszym ciągu są najpopularniejsze dużą wziętością wśród mężczyzn, cieszą się paski parciane. Te najczęściej nabywają osoby młodsze. Czy jest to dobry pomysł i taki pasek rzeczywiście będzie pasował do każdej stylizacji?

Paski skórzane

W pierwszej kolejności przyjrzeć się trzeba paskom skórzanym. Te możemy podzielić na kilka grup, choć najczęstszy podział dotyczy pasków, które są przeznaczone do garnituru i pozostałych spodni. Przy tym pierwszych uwagę trzeba zwrócić na to, że paski takie są wykonane ze skóry licowej, a więc są zupełnie gładkie. Ponadto wykonuje się je w jednolitej kolorystyce, a wyposażone powinny one być w prostą i zarazem delikatną klamrę. Warto zauważyć, że takie paski mają szerokość nieprzekraczającą 3 cm.

Do codziennych stylizacji nosić można natomiast paski skórzane szersze. Ponadto mogą to być paski zamszowe i plecione z zamkniętą klamrą automatyczną, która często jest dość dużych rozmiarów. Nie zapomnijmy też o ich kolorystyce. Zdarza się, że są one wielokolorowe. Występować one mogą również w bardzo intensywnych barwach i do tego być obszyte nicią w zupełnie innym kolorze.

Paski parciane do stylizacji casualowych

Przy casualowych stylizacjach na pewno warto pomyśleć o paskach parcianych, które wykonane są z tkaniny. Najczęściej są to paski, które wyposażono w automatyczną klamrę, ale nie mają one dziurek. Jest to w zasadzie ich cecha charakterystyczna.

Nie da się zaprzeczyć temu, że pasek taki nie tylko mocno ożywia samą stylizację, ale również nadaje jej nonszalancji. Poza tym nie zapomnijmy, że doskonale komponuje się on między innymi z jeansami, sztruksami, bojówkami czy spodniami wykonanymi z bawełny. Mnóstwo takich pasków znajdziecie Państwo tutaj: elfrika.pl/pl/c/PASKI/80.

Sporą zaletą takich pasków jest również ich cena. Te najtańsze kupimy już za kilkanaście złotych. Nabycie nieco lepszych wiąże się natomiast z wydatkiem sięgającym kilkudziesięciu złotych. Nie możemy w związku z tym powiedzieć, aby był to wydatek zbyt kosztowny. Tym bardziej że dostępne są one w wielu wariantach kolorystycznych od jednokolorowych po wzorzyste.