agent nieruchomości

Praca agenta nieruchomości- na czym tak naprawdę polega i czy wymaga specjalnego ubioru?

Agent nieruchomości jest osobą, która niejako pośredniczy podczas zawierania takich transakcji jak sprzedaż i kupno nieruchomości, a także wynajem oraz najem lokali. Do zadań agenta należy niejednokrotnie szukanie ofert wynajmu lub kupna dla osób, które są zainteresowane nowym lokalem i które mają konkretne oczekiwania. Dodatkowo, agent nieruchomości musi znać techniki sprzedażowe, które ułatwią mu odpowiednią prezentację danej nieruchomości. Musi też sam dokładnie oceniać stan danego lokalu, a także sprawdzać jego stan prawny. Jak więc można sobie wyobrazić, zawód ten jest związany z koniecznością częstego wchodzenia w interakcje społeczne, a więc najlepiej odnajdą się w nim osoby rozmowne, które lubią rozbudowywać sieć swoich kontaktów, osoby obrotne, które cały czas lubią być w ruchu, a także które lubią podejmować się ciągle nowych wyzwań.

Czy agenta nieruchomości obowiązuje specjalny dress code?

Pierwszą naszą myślą jest, że za pewne nie, gdyż nie przypomina on w żadnym stopniu urzędnika czy pracownika korporacji. A jednak, strój dla pośrednika nieruchomości powinien podkreślać jego profesjonalizm i specjalistyczną wiedzę z danej tematyki. Jednocześnie, powinien to być strój, który nie odwraca uwagi od danej nieruchomości, w żaden sposób nie zwraca na siebie nadmiernie uwagi, a także nie szokuje czy powoduje niesmaku.

W przypadku ubioru męskiego, za pewien standard uznaje się noszenie garnituru grafitowego lub granatowego, który zostanie zestawiony z jasną koszulą w jednolitym kolorze- lekko różowym, błękitnym lub po prostu- w ponadczasowym kolorze bieli. Uzupełnieniem tego wizerunku są oczywiście eleganckie buty skórzane. Ogólnie styl ten można zaklasyfikować jako business formal. Warto także pamiętać o tym, aby wybierać garnitury z odpowiednich jakościowo tkanin- a więc najlepiej, aby były to tkaniny naturalne, a nie syntetyczne. Różnice pomiędzy nimi można odczuć już podczas pierwszej wspinaczki na jedno z wyższych pięter, a także na pewno da się ona zauważyć upalnym latem- materiały syntetyczne w ogóle nie oddychają.

Panie mają do dyspozycji klasyczne elementy garderoby w postaci eleganckich spodni formalnych, spódnicy lub klasycznej sukienki. Idealnym połączeniem jest czerń, granat lub szarość idąca w parze z białą koszulą. Długość sukienki czy spódnicy zawsze powinna być minimum do kolan, nie należy też zakładać prześwitujących bluzek, a bieliznę najlepiej wybierać w kolorze cielistym. Zawsze należy też zakładać rajstopy i unikać ubrań w krzykliwych kolorach, które mocno zwracają na siebie uwagę, a także takich, które odsłaniają zbyt wiele ciała.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Herbewo