W jaki sposób skutecznie zapobiec wypadaniu włosów?

Problem wypadania włosów jest często spotykany zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. O ile w niektórych przypadkach jest to spowodowane złą dietą czy spadkiem formy- są sytuacje, kiedy to hormony powodują wypadanie włosów i ciężko jest tę tendencje odwrócić. Nie oznacza to jednak, że musimy pogodzić się z faktem coraz mniejszej ilości włosów- trzeba do tego tematu podejść bardziej profesjonalnie, na przykład poprzez wykorzystanie różnego rodzaju zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z takich zabiegów jest karboksyterapia Kraków. Jeśli więc już od dłuższego czasu mamy problem z wypadaniem włosów- czas w końcu zareagować i zacząć działać w profesjonalny sposób, wykorzystując zabiegi, które chrakteryzują się naprawdę wysoką skutecznością.

 

Kiedy taki zabieg jest najbardziej zalecany?

 

Za pewne zastanawiamy się, czy nasz problem kwalifikuje się do takiego właśnie zabiegu. Jest on w szczególności jest polecany w momencie, kiedy włosy bardzo mocno nam wypadają, a żadne sposoby zapobiegania temu procesowi nie pomagają. W takim momencie moglibyśmy się poddać, ale nie wtedy, kiedy dostępne są jeszcze możliwości związane z medycyną estetyczną.

 

Wskazaniem do zabiegu jest również ogólna, zła kondycja włosów, a mowa tutaj o ich dużej łamliwości i osłabieniu. Jeśli więc nasze włosy są krusze, nie mają połysku i wymagają odżywienia- zabieg karboksyterapii (https://centrumzdrowegowlosa.pl/oferta/karboksyterapia/) będzie dla nich prawdziwym ratunkiem. Karboksyterapię stosuje się także jako dobrą profilaktykę łysienia, sprawdza się również w przypadku łysienia, które jest spowodowane działaniem hormonów- mowa tutaj także o łysieniu androgenowym.

 

Na czym polega ten zabieg i gdzie go wykonać?

 

Przede wszystkim warto zauważyć, że zabieg karboksyterapii bazuje na wykorzystaniu medycznego dwutlenku węgla. Jest on podawany bezpośrednio do skóry głowy za pomocą specjalnej, cienkiej igły. Cały zabieg ma na celu pobudzić skórę głowy do wytwarzania całkiem nowych naczyń krwionośnych, dodatkowo działa pobudzająco na wszystkie naczynia właśnie poprzez te lekkie nakłucia. Po jego wykonaniu, skóra głowy staje się bardziej elastyczna oraz odżywiona, a puste mieszki włosowe są stymulowane do wytorzenia nowych włosów.

 

Zabieg jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia, które bardzo precyzyjnie wykonuje nakłucia. Metodę tą uznaje się za mało inwazyjną, a także całkowicie bezpieczną. W przypadku tego zabiegu nie jest też konieczna żadna rekonwalescencja- osoba, która podda się zabiegowi może powrócić do swoich codziennych czynności niemalże natychmiast po jego zakończeniu.Jednakże, w przypadku zabiegów z zakresu medycyny estetycznej zawsze trzeba pamiętać o tym, aby wybierać renomowaną i zaufaną klinikę, w której posiadają osoby o odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu. Ważne też, aby faktycznie podczas zabiegów wykorzystywany był sprzęt wysokiej jakości, dedykowany do danej usługi. Wybierając taką klinikę zyskujemy pewność, że wszystko zostanie poprawnie przeprowadzone od początku do końca.